Kablo Arıza Tespit Cihazları

Kablo Arıza Tespit Cihazları

HIGH VOLTAGE

HVI - KABLO TESTİ VE ARIZA KONUMU BELİRLEME EKİPMANLARI

HVI, Arıza tespiti ve Kablo Testinde en iyi araçlarla birlikte kapsamlı bilgi ve saha deneyimine sahiptir. Arıza tespiti sadece bir patlatmadan daha fazlasını gerektirir. Etkili arıza tespiti; Bilgi, Metodoloji ve Doğru donanımın birleşmesini gerektirir. Müşteri kesinti süresini en aza indirmek ve kablo sistemine daha fazla zarar gelmesini önlemek ve işi hızlı bir şekilde yapmak için tam bir yaklaşım gereklidir. Bu, kablo sistemlerinin tasarımı, yapısı, geçmişi, doğru haritaları, uygun arıza tespit prosedürleri ve yüksek dirençli arıza yakma yöntemi, zaman alanı reflektometresi(TDR) / kablo radar uyumluluğu ve üst düzey bir akustik / elektromanyetik dinleme cihazı içerir. HVI, 5kV’dan - 230kV’a kadar kablonun tüm ihtiyaçları karşılamak için mümkün olan en iyi sistemi ve yaklaşımı bir araya getirebilir.

  1. Neden HVI(High Voltage) Thumpers'ı(Patlatma) Seçmelisiniz?

  2. HVI Thumpers Gerekli Tüm Özellikleri Sunuyor

Arıza tespitinde şunu unutmayın: Zarar vermeyin. 15kV kablonuza saatlerce 25kV’da darbe vererek bir hata aramak ısıtarak yalıtım ve aksesuarlarınıza zarar verir. Uygun yöntem ve teknolojileri kullanın. Amaç, mümkün olan en düşük voltajda darbe vermek, ancak arızayı bulmak için mümkün olan en yüksek enerjiyi sağlamaktır. Daha fazlasını yapmadan arızayı bulun. Bunu yapmak için, değişken bir Hipot çıkışına, çok sayıda tam enerji deşarj çıkışına ve daha düşük bir voltajda ark arızasını koşullandırmak için geniş yakma akımına sahip bir thumper'a ihtiyacınız vardır. HVI Thumperlar gerekli tüm özellikleri ve gücü sunar. Daha düşük ekipman için aynı veya daha fazlasını harcayarak hata bulma çabalarınızı engellemeyin. HVI Thumperlar ihtiyacınız olan tüm araçları sağlar.

Üç Voltaj Ayarının Tümünde Tamamen Değişken Hipot Çıkışı Arızalı kabloyu tanımlamak için gereklidir, kademe seçmek için arıza voltajını gösterin, yakmayı yapın ve hipot kablolarını sonra onarın.

En Yüksek Yakma Akımı, Daha az zarar veren voltaj seviyelerinde Daha düşük darbeye izin vererek yüksek direnç hatalarını yakar. Tüm HVI Thumperlarda(Darbe Jeneratörlerde) bu standart özellik, diğer üreticilerden bir seçenek bile olmayabilir.

Tüm Üç Çıkış Voltaj kademesinde Tam Enerji Düşük voltajlarda da darbe sağlar. 5kV'da maksimum joule gürültüsü = 20kV'da maksimum joule gürültüsü.

Değişken Deşarj değeri 6 - 10 saniye deşarj / Darbe değeri. Daha hızlı ve daha yavaş deşarj değerleri önerilmez.

TDR / Radar Hazır Eski TDR'nizi kullanın veya yeni bir tane alın. Entegre bir TDR'ye göre ayrı bir TDR avantajlıdır. Bu kurulum, Sahada darbe olmadan kullanılmasına, kaydedilen dalga formlarının indirilmesine veya eğitim amaçlı daha fazla esneklik sunar. Bu aynı zamanda en yeni teknolojilere yükseltme zamanı geldiğinde tak ve çalıştır bağlantılarına izin verir.

Aküyle Çalıştırılması, HVI Thumperler aküyle çalıştırılmaz. Bu sınıftaki pille çalışan Thumperlar, değişken Hipot çıkışları ve yakma yetenekleri gibi diğer gerekli özellikleri feda etmelidir, Bu da bir Thumper'ın yarısının eksik olması demektir. Ek olarak, bazılarının deşarjlar arasında 15 saniye kadar uzun olması, arıza yeri sürecini büyük ölçüde yavaşlatır. Ayrıca, pil ömrü kısa, kullanımlar arasında şarj edilmesini hatırladığınızı varsayarsak. Pil ile çalışma, feda etmeye değmez.

Yakma Özelliğine Sahip Kontrollü Enerji Thumper'ı Gerekli

DC Kablo testiyle ilişkili bilinen sorunlar nedeniyle, dünya çapındaki çoğu kurumlar Katı Dielektrik Kablonun DC testini terk etmiştir. (birçoğu VLF AC testine geçti) veya Test Voltaj seviyelerini büyük ölçüde azalttı, ancak daha sonra Kablolara normal Faz-Toprak voltajın 2-3 katı voltajlarda darbe verdiler. Arızayı bulurlar ancak daha fazla süreçte yaparlar. Bu, Üç çıkış voltaj kademesine sahip HVI Thumperlar ve daha düşük voltaj darbesine izin vermek için hata empedanslarını azaltmakta kullanılan yüksek yakma akımları kullanılarak önlenir. HVI Darbe Jeneratörleri normal Faz-Toprak voltajının altındaki voltajlarda darbe verebilir, ancak yine de maksimum joule enerjisi sağlar,böylece kablo sisteminin hasar görmesini en aza indirir ve hızlı konum için gerekli gürültüyü sağlar.

Enerji = Watt Saniye = Joule = 1/2 CV2 = Hata Ark Şiddeti = Gürültü = Elektro-Manyetik Deşarj

SORUN: Bir arızaya mümkün olan tam enerji Joule'lerini iletmek için, Bir Thumper içindeki kapasitörler maksimum gerilimde şarj edilmelidir. Yanlış thumper ile, bu genellikle bir kabloyu aşırı voltaj atmakla sonuçlanır,yalıtım ve aksesuarlarda önemli hasara neden olur. Uygulanan voltaj bir kare fonksiyon (1/2 CV2) olduğundan, eğer thumper 2/3 voltajda ise, joule'lerin sadece% 45'i arızaya teslim edilir. Yarı voltajda sadece% 25 enerji verilir, bu da arızayı duymayı zorlaştırır. Arıza tespiti gerekenden çok daha uzun sürer veya personel sabırsızlanır ve en yüksek patlamayı elde etmek için gerilimi sonuna kadar açar. Arıza bulundu, ancak kablo sistemindeki diğer iyi huylu sorunlar büyüyen elektrikli ağaçlara dönüşürki bu da bir sonraki servis arızanız olacaktır. Bu uygulamadan kaçınılabilir ve kaçınılmalıdır.

ÇÖZÜM: HVI'da olduğu gibi, çok kademeli, “kontrollü enerji” bir Thumper kullanın. Arıza durumları için üç çıkış gerilim kademesi ve geniş yakma akımı ile, arıza yeri öncekinden çok daha düşük voltajlarda gerçekleştirilebilir. Hasardan kaçınırken hatanızı hızlı bir şekilde bulun. Deşarj enerjisi veya gürültü eşit olduğu sürece 20kV yerine 5kV ile darbe vurmak istemez miydiniz? İyi bir Thumper'ın ölçebileceği deşarj edebileceği maksimum voltaj değil, yine de tam enerjiyi sağlayabilen minimum voltajdır. Örneğin, 5/10/20 kV çıkış modelimiz, diğerlerinden 12.5 / 25kV modelinden çok daha iyi bir seçimdir.

CDS Serisi

CDS Serisi (Kontrollü Enerji Kapasitör Deşarj Sistemleri) Sektörün en iyi Şebeke Sistemleri Darbe Jeneratörü de dahil mevcut en güçlü ve tam özellikli arıza tespit cihazlarından bazılarını içerir.

VLF / Thumper Kombo

VT-33, Dünyanın tek kombinasyonlu VLF Hipotu ve Kablo Arıza Tespit Cihazı veya darbe Jeneratörüdür. 25 kV'a kadar nominal kabloların AC Test ve Arıza Tespiti için eksiksiz bir araçtır ve TDR / radar için hazırdır. 33 kV AC tepe VLF çıkışı, VLF kablo yakma modu ve 13 kV'a kadar 760 J deşarj çıkışı sunar.

SKD Serisi

SKD Serisi, tüm kablo testine sahip, özel olarak tasarlanmış ve imal edilmiş kızaklı paketlerin bir ürün grubudur ve bir sorunlu kamyonu veya kablo test / onarım vanı şartnamenize uygun hale getirmek için gerekli arıza tespit ekipmanıdır.

TDR / Radar

Radar Engineering Model 1669, gömülü Primer Güç Kablolarındaki yüksek dirençli (iğne deliği) arızaları “tespit etmek” için ark yansıma filtresine bağlı Darbe Jeneratörleri ile birlikte kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmış taşınabilir bir Zaman Alanlı Reflektörmetre'dir (“kablo radarı”). Bu ürün CDS Serisi ve VT-33 thumper ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

Akustik Manyetik Nokta Tespiti

Aquatronics SDAD, Yeraltı Primer Kablolarındaki arızaları hızlı bir şekilde izole etmeye yardımcı olmak için bir kablo arıza bulucu / thumper ile birlikte kullanılan Akustik ve Manyetik / Balistik bir Dedektördür.


Alt Kategoriler


Akustik Dedektör

Akustik Dedektör

Aquatronics SDAD Süper Yönlü Akustik Dedektör Aquatronics SDAD, yeraltı Primer kablolarındaki izola..

CDS-2010U

CDS-2010U

HIGH VOLTAGE MODEL CDS 2010U(F) CDS-2010U (F) Kablo Arıza Tespit Cihazı Özellikler ve Faydalar: H..

Kablo I.D. Canlı

Kablo I.D. Canlı

Kablo Tefrik Cihazı Canlı Bir kabloyu diğerinden kolayca belirleyin. İster çukurun içinde ister ç..

SKD Serisi

SKD Serisi

HIGH VOLTAGE SKD SERİSİ Özellikler ve Faydalar: SKD Serisi,  bir kamyonu veya kablo test / on..

TDR-1669

TDR-1669

HIGH VOLTAGE MODEL TDR 1669 TDR / RADAR Ark Yansıma Radarı: Radar Engineers Model 1669, gömülmüş ..

VT-33

VT-33

HIGH VOLTAGE MODEL VT-33F VLF / Thumper KOMBO VT-33 (F) VLF Thumper Kombinasyonu: Kablo tanılama ..

CDS-3616U

CDS-3616U

HIGH VOLTAGE MODEL CDS-3616U (F) Şebeke Sistemleri Darbe Jeneratörü Özellikler ve Faydalar: High ..

Elektro Manyetik Alan Analizörü

Elektro Manyetik Alan Analizörü

X35 Elektro Manyetik Alan Analizörü X35, Primer şebeke sistemindeki arıza yeri bulma işlemini kolay..

CDS-3632U

CDS-3632U

HIGH VOLTAGE MODEL CDS-3632U (F) Şebeke Sistemleri Darbe Jeneratörü Özellikler ve Faydalar: High ..

Kablo Makaraları

Kablo Makaraları

Kablo Makaraları CRR-100T MC konektörü ile sonlandırılmış 100 ft (30 metre) yüksek voltaj çıkış kab..

Kablosuz Akustik Dedektör

Kablosuz Akustik Dedektör

S.D.A.D.II ***Wireless*** Süper Yönlü * Akustik Dedektör SDAD 2-KANALLI SİSTEM ARIZA YÖNÜ NOKTASI ..

Gösterilen: 1 ile 11 arası, toplam: 11 (1 Sayfa)