Kablo Tanı Araçları

HIGH VOLTAGE KABLO TANI ARAÇLARI

Hizmet İçi Arızaları En Aza İndirin

Kablo testi, Tan Delta değerlendirmesi ve Kısmi Deşarj tespiti gibi yalıtım testlerinin teşhis yöntemleri de dahil olmak üzere birçok konuyu ve çok çeşitli test yöntemlerini ve ekipmanlarını kapsar. HVI, VLF dayanım testine ek olarak kablo sağlığını değerlendirmek için en güvenilir ve kullanımı kolay bazı araçlar sunar.

Tan Delta (TD)

Kayıp açısı veya Kayıp Faktörü Testi olarak da adlandırılan Tan Delta, Kablo Yalıtımının kalitesini belirlemek , kabloları test etmek için tanı yöntemidir. Gerilim kaynağı olarak bir VLF ünitesi ve ölçümleri yapmak için bir bölücü kullanarak, Kablonun Tan Deltası ölçülürken gerilim yükseltilir. Bir kablonun yalıtımında su ağaçları, elektrik ağaçları, nem ve hava cepleri vb. Gibi kusurlar yoksa, kablo, Voltaj ve Akım arasında 90 ° faz kayması ile mükemmel bir kapasitörün özelliklerine yaklaşır. İzolasyonda bozuklulık varsa, direnci azalır ve yalıtım yoluyla dirençli akımda bir artışa neden olur.

Faz kaymasının 90 dereceden az olması, yalıtım kirlenmesinin seviyesini gösterir ve “kayıp açısı” ölçülür ve analiz edilir. Mutlak TD numarası önemlidir, ancak voltaj yükseldikçe eğri keskin bir şekilde yukarı doğru eğilimliyse, kablo çok düşer. TD testi ile, kablolar yüksek, orta veya hafif dereceli olarak derecelendirilebilir. Ortaya çıkan veriler, kablo değişimine, enjeksiyonuna öncelik verilmesine ve / veya başka hangi testlerin garanti edilebileceğini belirlemenize yardımcı olabilir. TD ekipman maliyeti orta düzeydedir, testin gerçekleştirilmesi kolaydır ve sonuçlar basittir.

HVI’nın Tan Delta ölçüm araçları VLF E Serisi test ekipmanlarımızla sorunsuz bir şekilde eşleşir. Özel yazılımımız VLF E-Link, esnek raporlama seçenekleriyle TD ve VLF test sonuçlarına dayanacak şekilde tasarlanmıştır.

Kısmi Deşarj (PD)

Kısmi Deşarj Testi VLF kullanılarak oldukça yenidir, ancak yaygın olarak kabul edilen kanıtlanmış bir yöntemdir. Güç frekans sistemleri yerine VLF kullanmanın avantajları arasında daha küçük ve daha hafif ekipman, büyük ölçüde azaltılmış güç tüketimi ve daha düşük fiyat yer alır. PD testi hataları tespit etmeye ve kablo yolu boyunca şiddetlerini ölçmeye çalışır. TD testi kablonun genel sağlığını ortaya koyarken, PD testi elektrik deşarjının yerlerini belirler. Operatör daha sonra PD'nin yerinin veya seviyesinin sorunlu veya kabul edilebilir olup olmadığını belirleyebilir.

 

İzolasyonda çalışma voltajına yakın veya biraz yüksek seviyelerde herhangi bir PD kabul edilemez, oysa aksesuarlar çok daha yüksek PD seviyelerinde hayatta kalabilir. Bununla birlikte, belirli bir voltaj seviyesinde neyin kabul edilebilir PD'yi oluşturduğuna dair herhangi bir standart olmaksızın, yorumlama karmaşık olabilir. PD'nin normal çalışma gerilimine kıyasla uygulanan gerilime göre nerede başladığını ve gerilim düşürüldüğünde nerede söndürüldüğünü bilmek değerli veriler sağlar. PD testi, TD'den daha pahalı olmasına rağmen, kablo testine değerli bir boyut katar.

 

HVI, ICMflex Power Diagnostix Systems GmbH'den birleşik Kısmi Deşarj ve Tan Delta kablo teşhis test sistemi sunar. HVI, saha test ortamı ve yüksek gerilim kablosu için VLF AC teknolojisi ile eşleştirmiştir. PDIX ürünleri dünyada en çok kullanılan ve en çok puan alan PD / TD test sistemleri arasındadır. HVI’nın VLF ürünlerini PDIX ürünleriyle birleştirerek, kullanıcılar HVI ve PDIX tarafından tam olarak desteklenen tek bir entegre paketle orta ve yüksek gerilim kablolarında, döner makinelerde ve diğer cihazlarda VLF AC dayanım, Kısmi Deşarj algılama ve Tan Delta ölçümü gerçekleştirebilir.

 


Tan Delta

Tan Delta

HIGH VOLTAGE MODEL TD65E TAN DELTA Tan Delta Testi Kolay Özellikler ve Faydalar: HVI’nın VLF-E Se..

Kısmı Deşarj

Kısmı Deşarj

HIGH VOLTAGE  KISMİ DEŞARJ (PD) PDIX, Kısmi Deşarj ve Tan Delta Kablo Testini Birleştiriyor Ö..

Gösterilen: 1 ile 2 arası, toplam: 2 (1 Sayfa)